Едноставен 3D дизајн на знаци со користење на Cinema 4D

Научете како да дизајнирате едноставни 3D карактери! Дали сакате да дизајнирате едноставни 3D карактери во Cinema 4D? Дали имате проблем да го изградите вашиот цевковод од создавање до завршен лик? Де...

Треба да зборуваме за NFT со School of Motion

Crypto Art ја менува нашата индустрија и претставува голем број на неверојатни можности - и значителни пречки - за иднината на дизајнот на движење Дури и ако не посветувате особено внимание за вестит...

Како да креирате шема во Adobe Illustrator

Преглед за тоа како да направите шаблон во Adobe Illustrator за сите ваши повторливи потреби. Во следниот пост, ќе ви покажам чекор по чекор како да креирате шема во Illustrator. Иако сигурно има мног...

Како Кристијан Прието ја доби својата работа од соништата во Blizzard

Кристијан Прието споделува како ја добил својата работа од соништата како дизајнер на движење во Blizzard Entertainment. Која е вашата работа од соништата? Работи во Бак? Снежна бура? Дизни? На нашиот...

Користење на Cinema 4D Art за зголемена реалност со Adobe Aero

Научете како да го искористите Adobe Aero за да создадете извонредни искуства со зголемена реалност со вашите 3D анимациски дизајни од Cinema 4D Augmented Reality (AR) е жешка тема во светот на технол...

Сега можете да гласате за новите функции на Adobe

Adobe објави нов систем за поправање грешки и додавање функции на Creative Cloud. Adobe неодамна објави многу големи ажурирања на апликациите во Creative Cloud. Новите ажурирања добија многу позитивни...

Водич за курсеви за анимација на Школата за движење

Кој курс за дизајн на движење е најдобар за вас? Еве еден детален водич за курсеви за анимација на School of Motion. School of Motion сега нуди повеќе онлајн курсеви за движечка графика од кога било д...

Новата граница на дигиталната уметност

Со претстојната аукција на Кристи и неговата продажба на дигитална уметност од 3,5 долари во декември, Бипл официјално го направи пазарот на крипто уметност голема работа. Пред 13 години, графичкиот...

Видео кодеци во Motion Graphics

Сè што ви треба за да започнете со видео кодеци. Ајде да не се обидуваме да полираме курва овде, кодеците можат да бидат навистина збунувачки. Од формати на контејнери до длабочина на боја, ништо за к...

Упатство: Бесплатно претходно поставено Super Stroker за последователни ефекти

Сложени ефекти на удар со кликнување на едно копче. Jake Bartlett (Училиште за движење соработник и инструктор за споделување вештини) се враќа со уште една бесплатна претходно поставеност за вас. Ово...

Топ 5 алатки за идентификување на фонт

Како можете брзо да идентификувате фонт? Имаме 5 алатки кои ќе ви помогнат да дознаете. Дали некогаш сте пронашле фонт што изгледа совршено за вашиот следен проект, но не сте можеле да сфатите што е т...

Градење на заедница за дизајн на движење со Хејли Акинс

На епизодата на подкаст оваа недела седнуваме со Хејли Акинс од Motion Hatch за да разговараме за заедницата за дизајн на движење. На денешната епизода на подкаст седиме со Хејли Акинс. Хејли е основа...

Поцинкуваниот глобтротер: хонорарен дизајнер Џиаки Ванг

Од Шангај до Торино до Лос Анџелес, уметничкото патување на Џиаки Ванг го обиколи светот...и таа штотуку започнува Замислете како тргнувате во светот за да ја следите вашата уметност, со секој чекор н...

Чудната иднина на рекламните агенции - Роџер Балдачи

Каква е иднината на рекламните агенции? Креативниот директор Роџер Балдачи зборува за рамнотежа помеѓу работата и животот, борбата против индустријата и изградбата на нов вид агенција. Каква е иднинат...

Како да направите беспрекорни текстури за Cinema 4D

Научете малку волшебство на Photoshop што ќе ви овозможи да правите беспрекорни текстури за Cinema 4D од речиси секоја слика, дури и од фотографии на iPhone! Постојат безброј ресурси за наоѓање тексту...

Фонтови и фонтови за дизајн на движење

Чекај... зарем фонтовите и фонтовите не се исто? Дали некогаш сте се запрашале како да изберете фонтови за вашите проекти? Што е со буквите? Чекај малку… што е разликата? Овие термини погрешно се кори...

Скролај на врв